Alarm Sistemleri İstanbul

Alarm Sistemleri İstanbul

Bıktık Bu Hırsızlardan Diyorsanız!!!!

Alkanet Güvenlik Alarm Sitemlerini Tercih Etmelisiniz…

Alarm sistemleri; gasp, hırsızlık, soygun, yağmalama, yangın, eve zorla girme, sağlık sorunları, tehdit, taciz ya da tecavüz gibi vakaları önlemek adına kurulan koruma sistemleri kategorisini oluşturmaktadır. Alarm mekanizması, kurulduktan sonra gerekli durumlarda yardım sağlayan elektronik çözüm sistemleri olmaktadır. Mekanınıza, konumunuza ve bütçenize uygun olarak seçeceğinizin alarm sistemleri, tercihleriniz doğrultusunda evinizin ya da işyerlerinizin belli noktalarınamonte edilmektedir.

Alarm sistemleri ne işe yarar?

Alarm sistemleri temel olarak, istenmeyen durumların meydana gelmesi halinde, kullanıcılarını uyarmaktadır. Alarm sistemi, belirlenmiş olan istenmeyen olay ve durumları algılayarak harekete geçer. İstenmeyen durumlar değişkenlik göstermekle birlikte; kapıların ya da pencerelerin açıldığının algılanması, mekanda hareket eden canlı bir varlığın algılanması, çeşitli şiddetlerde darbelerin fark edilmesi, cam kırılmalarının tespit edilmesi, gaz kaçağı olduğunun anlaşılması, ortamda ısı ve duman artışı gözlenmesi gibi durumlar alarmı tetikleyen temel etmenler olmaktadır. Ayrıca, kullanıcılar kendilerini tehdit eden unsurlar meydana geldiğinde, paniklediklerinde ya da bir tehlike olduğunu düşündüklerinde / fark ettiklerinde alarm yardım butonuna basarak, istenmeyen durumun tespit edilmesini ve gerekli yardımın çağrılmasını sağlayabilmektedirler. Hatırlatmak gerekir ki, nelerin tehdit ya da tehlike olarak algılanacağı, alarm sistemi kullanıcısının istek ve taleplerine göre şekillenmektedir. Müşterinin yaşam tarzı ve hatta hareket etme rutini dahi alarmın aktive olmasında etkindir.

Alarm sistemleri nasıl çalışır?

İradeniz dışında, size ait bir alana zorla girilmeye çalışılması durumlarında ya da sağlık sorunları vuku bulduğunda alarm haber alma sistemi devreye girerek; kullanıcıya, ambulansa, itfaiye ya da polis gibi gerekli kuruluşlara mesajlar bırakır. Bu elektronik güvenlik sistemleri sizin için, size ait alanları gözler ve buraların korunmasını ya da gerekli durumlarda yönlendirilmelerin gerçekleştirilmesini sağlar. Alarm sırasında, sesli ve görüntülü uyarı kodları gönderilir. Bu, siren benzeri bir ses ve ışık ile muhite haber verilmesi sürecidir. Bunun dışında kullanıcıya ve gerekli kurumlara da haber eş zamanlı olarak ulaştırılır. Kullanıcılar; alarm kurma, aktive ya da de-aktive etme işlemlerini tuşlu klavyeye şifre girme, uzaktaysa telefonla bağlanma ya da uzaktan kumanda ile kontrol etme gibi seçeneklere sahiptir. Alarm sistemleri, bu şekilde kişisel alanları yabancılardan, tehlikeli ve tehdit içeren unsurlardan korumaktadır.

Firmamızın diğer yangın ürünlerinden de faydalanabilirsiniz => yangın alarm sistemleri

0216 493 55 85