Dome Kamera

Dome Kamera

Dome Kamera

Kubbeye benzeyen muhafazası ile Dome Kamera hem estetik bir görünüşe, hem de kullanışlı ve pratik bir yapıya sahiptir. Bu özellikleri için de oldukça çok tercih edilir.

Dome Kamera Özellikleri Nedir?

Dome kameralar şık bir tasarıma sahiptirler ve genellikle kapalı mekânlarda (okul, ofis gibi) kullanılır. Böylece bulunduğu mekânın iç tasarımını bozmadan görüntü alabilir. Ayrıca diğer kamera çeşitlerinden daha az maliyete sahiptir. Bir takım halinde kamera, muhafazası ve lensi ile beraber gelir. Ayrıca bir ekipmana gerek kalmadan duvar ya da tavana monte edebilirsiniz. Montajı ise diğer kameralardan oldukça basittir. Birkaç dübel ve vida ile istediğiniz yere monte edebilirsiniz.
Diğer kameralar kadar yüksek caydırıcılığa sahiptir. Kötü amaçlı kişiler diğer kamera açısının dışına çıkabilirler. Ancak dome kamerada siyah ve kubbe yapısı ile kameraların nereye baktığının bilenememesi ile caydırıcılığı daha da artar. Dome kameralar tek parça halinde olması ve muhafazası sayesinde diğer kameralar gibi kolayca hareket ettirilemezler. Sadece yetkili kişilerce yönü değiştirilebilir. Hatta bu özelliği ile okullarda özellikle tercih edilir. Dome kameraları dış mekanlarda da kullanabilirsiniz. Koyu muhafazası sayesinde güneşten etkilenmezler.
Ayrıca gece görüş özellikli ya da IR LED özellikli dome kameralar da diğer kameralardan farksız bir kullanıma sahiptir.

Dome Kameraların Bakımı Nasıl Yapılır?
Basit bir bez ile Dome Kamera dışındaki camı silebilirsiniz. Diğer kameralar gibi lensi silmeniz ya da diğer kutu bakımı yapmanıza gerek yoktur.

istanbul kamera fiyatları