dt8 Kablo
Diafon kablosu olarak ta bilinen dt8 Kablo çeşidi, apartman ve bina için sistemlerin tümünde kullanılır. Ayrıca görüntülü diafonlarda ya da diğer görüntülü ve sesli sistemlerde sistemin dışından gelen parazitlenmelere karşı koruma sağlar.
Dt8 Kablo Nedir?
Bu kablo çeşidinin tercih edilme nedenlerinden biri de bükümlü olmasıdır. Birkaç küçük kablo bir eksen etrafında bükülerek uzatılır. Kabloların etrafında sarılı kılıflar ile dış ortama karşın koruma sağlar. Dt8 kablosu kısa mesafedeki iletim görevleri için uygundur. Özellikle bilişim cihazları için kullanılır. Bunun temel nedeni ise veriyi iletimindeki işlevidir.
Dt8 Kaoblo Nerelerde Kullanılır?
Bina içindeki tüm sistemlerin ve sistem parçalarının iletişiminde kullanılır. Hemen hemen tüm alarm sistemlerinde, diafon gibi görüntü ve sesli sistemlerde kullanılır. Oldukça pratik ve ucuz olması ve dayanıklılığı ile tercih ediliyor.
Hemen tüm bilişim ya da iletişim ağında kullanılıyor olması büyük avantajdır. Mesela eski binalarda kullanılan diafonları değiştirmek istediğinizde sadece cihazları değiştirebilirsiniz. Ayrıca hat çekmenize gerek kalmaz. Bu kablolar dayanıklılığı ve çalışma prensibi ile aynı hat üzerinde farklı cihazlar için de aynı iletim görevini sürdürecektir.
Ayrıca dt8 kabloları farklı renkleri ile farklı kullanım imkanları sunar. Yalnız bu renkleri karıştırmamanız ve dikkatlice yapmanız gerekir. Kabloları ince olduğu için özenle çalışmak gerekir. Ayrıca kullanacağınız özel uçlarla aynı kabloyu ya da hattı farklı cihazlar için de kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken şey, her değişimde kablonun biraz daha kısalabilecek olmasıdır.

Related Projects