Endüstriyel Monitör
Evlerde kullanılan normal televizyon ve bilgisayar monitörleri ile sanayi işletmeleri gibi yerlerde kullanılan monitörler farklı olacaktır. En başta Endüstriyel Monitör ile evlerde kullanılan monitörlerin kullanım amaçları farklıdır.
Endüstriyel Monitör İle Standart Monitör Farkı Nedir?
Standart ( ev) monitörler daha ucuzdur. Ancak endüstriyel monitörler daha farklı özellikte oldukları için fiyatları farklıdır. Ev tipi monitörlerin servis sistemi gelişmişken endüstriyel monitörlerin ise bakımı ve servis hizmetleri yerinde yapılır. Ev tipi monitörler sadece yatay düzlemde kullanılabilir. Oysa endüstriyel monitörler istenilen düzlemde kullanılabilirler. Ev tipi monitörlerin kullanımını herkese açıktır. Yani kumandayla isteyen herkes kullanabilir. Endüstri tipi monitörlerin ise kullanımı tek merkezdedir ve kullanımı ve kontrolü belirli kişilerce ve belirli bir yerden gerçekleşir.

Endüstriyel Monitörün Özellikleri Nelerdir?
Endüstride kullanılan monitörler bazen 7 x 24 kullanılacaklar. Ya da bazı ortamlarda daha fazla toz, kir ya da nem olabilir. Bütün bu olumsuz şartlara dayanmak için endüstriyel monitörler daha farklı malzemelerden ve daha dayanıklı olacak şekilde yapılır.
Bunların yanında endüstriyel ürünler, ev tipi ürünlerden daha parlak ve daha işlevseldir. Özellikle mağazalarda sürekli dönen reklamlar için ve parlak ışıkta bile net görüntü için oldukça kullanışlıdır. Oysa ev tipinde bu oldukça zor olabilir.
Çok küçük çerçeve boyutu olan endüstriyel modeller ile mağazalarda daha kaliteli videowall gösterisi yapabilirsiniz. Böylece birçok ekranı tek ekranmış gibi gösterebilirsiniz.
Endüstriyel Monitör ile ev tipi monitörün farklı tarzları ve kullanım amaçları için özelleştirilmiş olmaları ve bir çok sisteme entegre edilmesiyse ortak özelliklerden biri olarak sayılabilir.

Related Projects