Gaz Dedektör Sistemleri Özellikleri

Gaz dedektör ürünleri, günümüz koşulları içerisinde olmazsa olmaz konumdadır. Olası gaz kaçaklarından korunmak ve gaz kaçakları sonucunda meydana gelebilecek talihsizlikleri önlemek bakımından gaz dedektörlerinin önemi hayatımız söz konusu olduğunda değeri çok büyüktür. Gaz dedektör cihazlarının kullanımı ve kurulumu basit olmakla birlikte bu cihaza sahip olmak da oldukça kolay ve hesaplıdır.

Gaz dedektörü alarm verdiğinde neler yapılmalı?
Gaz dedektörü, gün içinde ya da gece siz uyurken alarma vermeye başladığında yapmanız ve dikkat etmeniz gereken bazı güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Öncelikle, alarm uyarı vermeye başladığında bulunduğunuz mekanda sigara ya da çakmak ateşi gibi gazı alevlendirmeye sebep olacak nesneler varsa bunlar söndürülmelidir. Ulaşım mümkünse gaz kaynakları tamamen kapatılmalı ve ortam gazdan arındırılmalıdır. Ortamdaki gazı temizlemek için tüm kapı ve pencereler açılarak içerisi iyice havalandırılmalıdır. Tüm bunlara rağmen gaz dedektörü alarm vermeye devam ediyorsa acilen müdahale birimlerini arayarak gerekli destek talep edilmelidir.

Gaz dedektörleri ile ilgili nelere dikkat edilmelidir?
Gaz dedektörünün sabitleneceği alan oldukça önemlidir. Cihazın, gaz kaynağına 4-5 metre mesafede bir yere monte edilmesi gerekmektedir. Gaz dedektörleri, düzenli aralıklarla kontrol edilmeli, pil gücünün hangi seviyede olduğuna bakılmalıdır. Bunun için gaz dedektörü üzerinde yer alan kalan pil süresine bakabilirsiniz. Şayet dedektörde pil ömrünü gösteren bir ibare yoksa, çakmağınızı çakmadan yalnızca gaz vererek alarmın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Gaz dedektör cihazları ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri kontrol etmek hem sizin hem de yakınlarınızın güvenliği açısından elzemdir.

Fiyat Bilgisi ve Özellikleri İçin Lütfen Firmamızla İletişime Geçiniz. Uzman Kadromuz ve Online  Canlı Destek ekibimizden fiyat teklifi alabilirsiniz…

Related Projects