Hp Server, Dell Server Özellikleri

Hp server, Dell server; iki farklı markaya ait sunucular olmaktadır. Hangi sunucu serisinin tercih edilmesinin daha avantajlı olduğu ile ilgili kararsız kalınması gibi serverların ne işe yaradığı ile ilgili yeterince bilgi sahibi olunmaması, tercih aşamasında zaman zaman kafa karıştırıcı olabilmektedir. Günümüz teknoloji dünyasında sistem yöneticileri için uzaktan erişim olmazsa olmaz bir konuma gelmiştir. Bir hesap (account) resetleme işlemi için dahi servera uzaktan erişim ihtiyacı hissedilmektedir.

Server neden gereklidir?
Server yani sunucu, temel anlamıyla, bir ağ üzerindeki herhangi bir programı ya da bilgiyi birbirinden farklı kullanıcılara paylaştırabilen bir sistemi ifade eder. Serverlar, çoklu sayıda kullanıcıya servis sağlayan bir yazılım ve donanım öğesi olmaktadırlar. Pek çok iş artık bilgisayarlar üzerinden yapılmakta ve işe ait bilgi ve veriler de bu sistemlere depolanmaktadır. Bu verilerinizin veya önemli bilgilerinizin kaybolmaması için ya da işinizde zamandan kazanmak ve performansınızı / verimliliğinizi maksimize etmek için sunuculara ihtiyacınız vardır.

Hangi server markasını tercih etmek gerekir?
Hangi server marka ve modelinin tercih edileceği, ilkin, sunucudan öncelikli olarak hangi ihtiyaçlarınızı karşılamasını istediğinize göre değişkenlik göstermektedir. Hp server ve Dell server arasından tercihinizi yaparken, bu markaların server seri ve modellerini incelemeniz gerekmektedir. Performans, enerji tüketimi, yönetici / kullanıcı avantajları gibi konularda sunucular birbirinden farklı sonuçlar içerirler.

HP’nin geliştirmiş olduğu ILO (Integrated Lights-Out) teknolojisi, uzaktaki yöneticinin veri yönetimini güvenli biçimde sağlamasına imkan vermekteyken; Dell PowerEdge 12G sunucu serisi ise performans ve enerji tasarrufu konusunda ön plana çıkmaktadır. Hp Server, Dell Server arasında tercih yapacaksanız ürün yetkililerinden detaylı bilgi almanız faydalı olacaktır.

Canlı Destekten İsteklerinizi yazabilir. Ve Teklif Alabilirsiniz…

Related Projects