Switch Fiyatları
Kelime anlamı olarak anahtar demek olan switch, elektronik sektöründe ağ anahtarı olarak kullanılır. Temel olarak bilgisayar ile diğer ağ bileşenleri arasındaki bağlantıların ve veri trafiğinin yapıldığı cihazlardır. Bu trafik ve ağ bileşenlerine göre farklılıklar olacaktır ve dolayısıyla bu farklılıklar ile Switch Fiyatları da değişiyor.
Switch Nedir?
Switch ( ağ anahtarı) üzerindeki kapılardan ( Port) her biri diğerinden bağımsızdır ve veri alışverişinde bulunabilir. Ağ bileşenlerinden bir data geldiğinde switch bunu gönderen aygıtın MAC adresi ve datanın geldiği kapıyı kayıt eder. Gelen veri ve MAC adresi kayıt edildikten sonra hedef MAC adresine gönderir. Eğer ağ anahtarında kayıtlı bir adres bulamazsa bu veriyi tüm kapılara gönderir( geldiği kapı hariç). Eğer Gönderen ve alan MAC adresleri aynı olursa bu veri silinir. Bu şekilde güvenlik sistemlerine gelen datalar ağ anahtarında gidecekleri yerlere gönderilir. Bunu yaparken de farklı yöntemler kullanır. Bu yöntemlerden birisi gelen veriyi ön belleğe alıp karşılaştırmak, belirtilen özelliklere uymuyorsa silinir. Ya da gelen veririn sadece MAC adresi karşılaştırılır, uyan adreslere veriler gönderilir. Ya da ilk 64 bit okunur ve ona göre gönderilir.
Switch Fiyatı
Switchler genel olarak ağ iletişimin özelliğine göre farklı özelliklerde olurlar. İlk farklılıklardan birisi port sayılarıdır. 4 ya da 48 port arasında değişen ağ anahtarlarının fiyatı da ona göre değişir. Switch Fiyatları ve diğer detaylar için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Related Projects