Güvenli geçiş sistemleri içinde en çok kullanılan turnike sistemleri kullanım amacına ve özelliklerine göre değişir. Buna göre değişen Turnike Fiyatları ile bütçenize göre bir model bulabilirsiniz.

Turnike Sistemleri Nedir?
Belirlenen bir bölgeye ya da binaya kontrollü giriş ve çıkışı sağlayan turnike sistemleri güvenlik sistemlerinin içinde en çok kullanılanıdır. Yapısına göre üç farklı türde ve çalışma mantığına göre elektronik ve mekanik olarak çalışır.

Turnike Çeşitleri
Bel tipi turnikeler; en çok kullanılan kontrollü geçiş sistemidir. Raylı geçiş sistemi girişlerinde, sanayi ve bazı kurumların girişlerinde kullanılır.
Boy tipi turnikeler; genel olarak yüksek güvenlikli yerlerde kullanılır. İzinsiz girişlerin kesinle önlenmesi için idealdir. Data merkezleri, stadyumlar gibi kalabalık ya da hassas kurumlarda kullanılır.
VIP turnikeler; özel amaçla yapılan turnikelerdir. Engelli vatandaşlarla özel araçların geçişi içinde kullanılır.
Her ne amaçla kullanılırsa kullanılsın, turnikeler bir kumanda ile çalışır. Bu kumanda ise kullanılan yere göre bir kart ya da jeton olabilir. Kart ya da jetonla aktif edilen turnike kumanda sistemi çalışarak turnikenin geçiş için izin vermesini sağlar. Ya da uzaktan bilgisayar ile de kumanda edilebilir. Ya da optik özellikle yaklaşınca kendiliğinden açılan turnikelerin kullanımı ise giderek artmaktadır.
Turnikelerin özellikle dış mekanlarda kullanılacak olması ise turnikelerin kalitesini ön plana çıkarır. Paslanmaz çelikten yapılmış olması ve kullanılan malzemelerin kalitesi ise turnikenin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.

Turnike Sistemi Fiyatları

Kullanılacak olan turnikenin çeşidi ve hangi özellikle çalıştırılacağı seçeceğiniz turnikenin maliyetini büyük ölçüde belirler. Bunun yanında bazı tasarımlar ve kullanılan malzemeler ile da maliyeti değişecektir. Turnike Fiyatları ve daha fazla detay için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.