Yangın İhbar Sistemi Fiyatları Bursa

 In Bursa Güvenlik Sistemleri

Yangın İhbar Sistemi Fiyatları Bursa

Mal ve can güvenliği konusunda alınabilecek en etkili önlemler arasında yer alan yangın ihbar sistemleri, yalnızca bir mekan üzerinde kurulabileceği gibi komple bir binayı kapsayacak şekilde de dizayn edilebilir. Yangın ihbar sistemi fiyatları Bursa ve çevresinde taşıdıkları niteliklere göre farklılık gösterebilir.

Nüans Bilişim olarak, sizlere bu konuda gerekli desteği sağlayan müşteri hizmetleri departmanımızla hizmetinizdeyiz. Konu hakkında detaylı bilgi almak ve fiyat almak için sitemizin canlı destek servisinden yararlanabilirsiniz.

Yangın İhbar Sistemleri Nelerdir?

Yangın ihbar sistemleri en basit tabirle yangına ilişkin belirtileri önceden algılayarak alarm sistemini devreye sokan ve sistemin kurulduğu bölgede yaşayanları tehlike anından önce uyaran mekanizmalardır. Temek olarak iki farklı gruba ayrılırlar.

  • Adresli Yangın İhbar Sistemi: Yangın ihtimali baş gösterdiğinde, tehlikenin kaynaklandığı yeri direk olarak işaret eden sistemlerdir.
  • Konvansiyonel Yangın İhbar Sistemleri: Detektörler sayesinde yangının belirtileri önceden sezerek haber veren ancak nokta atışı yapmayan sistemler olarak tanımlanabilir.

Sıraladığımız her iki çeşidin de kendi arasında analog ve dijital olarak ayrılan alt grupları söz konusudur.

Yangın İhbar Sistemleri Nasıl Çalışır?

Bir yangın ihbar sisteminin türü ne olursa olsun çalışma prensibi aynı niteliktedir. Burada kurulan mekanizmanın içindeki detektörlerin ve sensorların teknolojisinden faydalanılır.

Isı Detektörleri: Ortamdaki sıcaklığın belli bir noktanın üzerine çıkması sonucu merkeze bildirim yapan ve alarmın devreye alınmasını sağlayan araçlardır. Manuel olarak hangi derecenin üzerinde alarm vereceği ayarlanabilir.

Duman Detektörleri: Optik ve iyonizasyon detektörleri olarak iki farklı tipi vardır. İyonik olanlarda bir devrenin duman tarafından kesilmesi sonucu elektrotların uyarması sistemi bulunurken, optik olanlarda ışığın kırılması sonucu oluşan değişim mekanizmayı tetikler.

Kontrol Paneli: Projenin büyüklüğüne ve amaçlanan alarm sisteminin niteliğine göre kontrol panelinin taşıdığı özellikler de değişiklik gösterir. Sistemin açılıp kapandığı ve eski alarmların kaydının tutulduğu bölüm burasıdır.

Yangın ihbar sistemi fiyatları Bursa civarındaki endüstriyel kuruluşların ihtiyaçlarına ve sistemin yapısındaki komplikasyonlara göre değişir. Ayrıca yangın ihbar sistemlerinin düzenli olarak bakımlarının yapılması, sistemin yanlış alarm vermesinin de önüne geçer.

Telefon 0850 480 48 78

Referanslarımız  https://www.guvenlikkamerasisistemleri.net/referanslar

Tüm Türkiye Geneli Çalışmakta Olan Firmamız Tedarikçi Firmadır. 2 Yıl Garanti Mevcuttur.

Arzu Ederseniz Canlı Destek Ekimizden de Online Teklif Alabilirsiniz 

author avatar
kamerasistemi
Recent Posts