Rfid Geçiş Kontrol Sistemleri

 In RFID Teknolojileri

Rfid Geçiş Kontrol Sistemleri Detaylar

Merak Edilen Bilgiler Uzman Kadro Nüans Teknoloji

Geçiş kontrol sistemlerini bir adım öteye taşıyan RFID geçiş kontrol sistemleri ileri teknoloji geçiş kontrolü sağlamaktadır. Giriş çıkış takibinin RFID etiketleriyle sağlandığı bu sistemde personel takibi, araç takibi ve giriş çıkış kontrolleri sağlanabilmektedir. Kartsız ve kumandasız çalışan RFID geçiş kontrol sistemleri uzun mesafeden geçiş kontrolünün yapılabilmesine olanak tanır.

RFID Geçiş Kontrol Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

RFID geçiş kontrol sistemleri giriş çıkışın kontrol edilmesi gereken her yerde kullanılabilir. İnsan ya da araç geçişleri için istenen alanda bu sistem kullanılabilir. Siteler, alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler gibi farklı birçok alanda RFID geçiş kontrol sistemleri kullanılabilir. Evlerin ve iş yerlerinin güvenliğinin sağlanmasında RFID geçiş kontrol sistemleri büyük avantaj sağlamaktadır.

RFID İle Personel Ve Araç Geçiş Kontrolü Nasıl Sağlanır?

RFID geçiş kontrolünü sağlamak için RFID etiket, RFID kert, RFID anahtarlık, RFID plaka gibi farklı aksesuarlar tercih edilebilir. Personellerde parmak izi okuyucu, yüz tanıma gibi kontrol sistemleri de kullanılabilir. RFID etiketler nesne ya da canlıların üzerine yerleştirilebilir. Araçların camına RFID etiket yerleştirilerek okuma yapılabilir. İhtiyaca göre RFID çözümleri farklı şekilde planlanabilir. Personel ve araç geçiş kontrolleri radyo dalgaları otomatik tanıma yöntemiyle gerçekleşmektedir.

RFID Geçiş Kontrol Sistemleri Nasıl Çalışır?

RFID teknolojisinin ana prensibi radyo dalgaları ile veri alışverişini sağlamaktır. Takip edilmesi, giriş çıkışının kontrol edilmesi istenen tüm nesne ve varlıklar RFID teknolojisi ile kontrol edilebilir. RFID geçiş kontrol sistemleri farklı çözümler sunmaktadır. Temelde RFID etiketlerinin okunması yoluyla kontrol sağlanır. Anında hızlı veri tanımlama ve veri aktarma özelliğine sahip olan RFID sistemleri bir okuyucu ve bir etiketten oluşmaktadır. Etiketi oku komutunu gönderen RFID okuyucu radyo sinyalleri göndererek tanımlama yapar.

RFID Geçiş Kontrol Sistemleri Nasıl Uygulanır?

RFID geçiş sistemlerinin uygulanması için sistem entegre işlemlerinin yapılması ve etiketlerin yerleştirilmesi gerekir. Bu işlemler için profesyonel hizmet almak önemlidir. Ne tür bir kontrol sistemi oluşturulmak isteniyorsa ona göre RFID geçiş kontrol sistemi planlanır ve uygulama işlemleri tamamlanarak kullanılmaya başlanır.

Rfid geçiş kontol sistemlerinde kartlı, kartsız, yaka detaylı ve anahtarlıklı geçişler, rfid parmak okuyucular ve yüz okuma sistemleri mümkündür. Lütfen uzman ekibimizden randevu alınız. Ücretsiz Keşif  İmkanlarından yararlanabilirsiniz.

author avatar
kamerasistemi
Recent Posts